پنج شنبه, 08 بهمن 1394 12:43

پارتیشن و انواع آن

پارتیشن  و انواع آن

در کشور  ما پارتیشن  به یک دیواراطلاق می شود ، به صورتیکه از این دیوار برای جدا کردن فضا استفاده میشود . پارتیشن  به هرسیستمی که فضایی را از فضای دیگر جدا کند اطلاق میشود . به عنوان مثال یک پارچه در یک فضای اتاق میتواند  دو فضا را ایجاد کند در واقع  تفکیک این فضا به وسیله یک پارچه آویز اتفاق می افتد . به این پارچه آویز پارتیشنگفته می شود . تعریف دیگرپارتیشن سیستمی است که باعث جداسازی فضاها گردد .پارتیشن  بندی در کشور ما به چند طریق انجام می گیرد : پارتیشن  برای فضاهای مجازی مثل کامپیوترکه  به جداسازی فضاهای بین کامیپوترها  A،B،C،D و دپارتمانهای آن گفته می شود ، یا به عبارت دیگر جداسازی فضاهای مجازی کامپیوتری . اما در کشور ما پارتیشن  به دیواری گفته میشود که باعث جداسازی دوفضا از یکدیگر شود .این دیوار پارتیشن قسمتها و شکلهای مختلفی دارد ، که مهمترینها و معروفترینهای آن  را نام می بریم .

پارتیشن که در کشور ما استفاده می شود بیشتر پارتیشنکاذب می باشد ،در واقع  یک  پارتیشن  با دیوار ثابتی که در ساختمان برای فضاها استفاده میشود ، فرق می کند . پارتیشن  به دلیل اینکه سبکتر بوده  و قابلیت جابجایی دارد و حتی سریعتر انجام می شود استفاده بیشتری دارد  . برای مثال ، اگر بخواهید برای جداسازی فضای یک شرکت ، اداره  یا منزل از یک دیوار استفاده کنید  که این دیوار می تواند یک دیوار گچی بوده ، یک دیوار کناف باشد ، یک دیوار چوبی بوده ، یا یک دیوار شیشه ای باشد یا از طریق یک پرده جداسازی شود و....تنها تفاوت موجود در کیفیت این نوع وسیله ها برای پارتیشن  بندی می باشد . در برخی مواقع مشتری برای نصب پارتیشن  شرایطی از قبیل اینکه عایق صدا باشد  یا  اینکه مجهز به عایق حرارتی  باشد  را دارد  در این صورت باید بر حسب نیاز مشتری از پارتیشن  مناسب برای این کار استفاده شود .

پارتیشن ها  به دو قسمت دو جداره و تک جداره تقسیم بندی می شوند که در فضاهایی که از دیوار دوجداره استفاده می شود بحث عایق پررنگ تر است .

در صورتی که برای پارتیشنبندی از دیوار گچی استفاده شود در صورت جابه جایی آن مجبور به تخریب آن هستید و قابلیت استفاده مجدد را نخواهید داشت به همین دلیل این نوع دیوارها سنتی بوده و استفاده کمی دارند . امروزه بیشتر از دیوار کناف استفاده می شود زیرا به صورت یک دیوار صاف گچی مشاهده می شود این نوع از دیوار ها سبک بوده و ازدر داخل آن  یک سری استراکچرهای گالوانیزه به صورت فلزی  و دو لایه گچ برگ روکش مخصوص لرمینت خود می باشد ،روی این سازه قرار داده می شود و با پیچ محکم می شود ، در داخل این دیوار به منظور عایق بودن یونولیت ، پشم سنگ یا پشم شیشه قرار می دهند  که قطر این دیوار حدود 12 سانتی متر بوده و در واقع دیوار پارتیشن  یا دیوارکاذب کناف دیوار دوجداره ای است با دو لایه 8 میل از گچ برگ ، که از برگهای 2*1 تشکیل شده و با زیر سازی استراکچر گالوانیزه که از قبل اجرا و نصب نهایی دیوار به صورتی که در نقشه است آن ها را اجرا می کنیم و لایه های دیوار را روی آن نصب می کنیم  در صورت درخواست مشتری برای عایق سازی بیش تر در داخل این فضا از یونولیت ،پشم شیشه یا پشم سنگ استفاده می شود از جمله قابلیت های این دیوار می توان به نصب پنجره ،نصب شیشه ، تعبیه جای شیشه ،نصب کرکره ،نصب تابلو تبلیغاتی و.... نام برد .

ولی قبل ازانجام هر کاری باید به سفارش مشتری توجه کرده و تمامی کارها را بر طبق سفارش انجام داد .


دیوار کناف در رنگها و شکلهای مختلفی یافت نمی شود ، تنوع رنگی نداشته ،رنگ خامه ،بعد ازاتمام دیوار ، بتونه کاری اولیه و نقاشی،دیوار به یک  سطح صاف و یکدست و قابل استفاده تبدیل می شود . روی این دیوار قابلیت نصب کاغذ دیواری ،دیوار کوب . و دیوارکوب ام دی اف هم می باشد و همچنین می شود از آن مثل یک دیوار معمولی پی وی سی استفاده کرد

گام بعدی پارتیشن  هایی هستند که به دلیل قابلیت جابجایی(پرتابل بودن) و تغییر شکل دادن بیشتر استفاده می شوند  که معروف به دیوار پارتیشنه هستند .این دیوار پارتیشن  که الان درکشور ما استفاده می شود در اشکال مختلفی هستند .دیوارهایی به صورت تک جداره و دو جداره.دیوارهای تک جداره به صورت پروفیل آلومینیوم با ستونهای 8 ضلعی معروف به 8 پر هستند ،ستونهای این پروفیل آلومینیوم به صورت گرد،8 ضلعی و وادارها و قیدهای رابط بین ستونها به صورت مکعب مستطیل ، و پر کننده آن  می تواند از جنس شیشه ، ام دی اف و شکلهای مختلف شیشه و ام دی اف پر شود، که شیشه آن  می تواند 6 میل،4  میل، سمپلاست، ساده، مات، برفی و ام دی افم میتواند 6 میل،16میل اجراشود طریقه چیدن ام دی اف و دیواری که از روبرو به آن نگاه می شود از لحاظ این که  سطحش ام دی اف بیشتری داشته باشد  ،چوب بیشتری داشته باشد ،یا شیشه کمتری استفاده شود بنا به درخواست مشتری انجام می شود .پارتیشن  تک جداره پروفیل آلومینیوم

به سه بخش تقسیم میشود ،پارتیشن تک جداره 6 میل آلومینیوم ( ام دی اف 6 میل در داخل آن استفاده میشود )


پارتیشن تک جداره 6 میل   ساده و پارتیشن تک جداره 6 میل مات که اکثرا نصف ارتفاع آن ام دی اف 6 میل کار می شود و بقیه تا دو متر به صورت شیشه می باشد ،گاهی اوقات مشتری درخواست ارتفاع کار تا سقف را خواستار می باشد ، معمولا سقفها در  کشور ما 2.70 تا 2.90البته از کف تا سقف ارتفاع دیواراست .بعضی مشتری ها ارتفاع پارتیشن را تا دو متر انتخاب می کنند تا ضمن جدایی فضا گردش هوا اتفاق افتد ، وقتی ارتفاع پارتیشن تا سقف انتخاب شود درصورتیکه از پارتیشن تک جداره 6 میل استفاده شود حدود 3 سانتی متر فضای خالی باقی می ماند  که به دلیل جا انداختن ام دی اف در انتهای کار این فضا خالی می ماند و قابلیت پوشش دهی را ندارد زیرا این فضا در اثر جک زدن برای جای گذاری ام دی اف نیاز است .

قیمت هر متر مربع  پارتیشن تک جداره 6 میل  ام دی اف 6 میل 70 هزار تومان می باشد . تنوع رنگ  در ام دی اف 6 میل 4 رنگ بیش تر نیست بیشتر: رنگ راش ،رنگ سفید ،رنگ چری ، و رنگ ماه مونی .تهیه و عرضه این چهار رنگ در ام دی اف 6 میل قابل انجام است .

رنگ بندی های پروفیل آلومینیوم  به صورت  : توسی ،سفید ،توسی پر رنگ ،توسی کمرنگ ،مشکی ،مسی چکشی ،پرتقالی ،کرم می باشد و حتی رنگ سفارشی هم  در آن قابل  اجرا کردن است . که بر حسب زمانی که مشتری در اختیار ما قرار می دهد بر روی آلومینیوم خام اجرا می شود .

 پارتیشن

16 میل: تفاوت این دوپارتیشندر ام دی اف آن است .قطر ام دی اف  6 میل و 16 میل یک سانت باهم فرق میکند . برای اینکه بتوان ام دی اف 16 میل را در  پروفیل 8 میل جا زد از تبدیلی با جنس آلومینیوم استفاده میشود ،به نام تبدیل PU ، این باعث تبدیل  شیار 6 میل تبدیل 16 میل می شود . در  این نوع پارتیشن  ام دی اف 16 میل را پایین قرار می دهند و در قسمت  بالا هم از شیشه 4 میل با نوار (  شیشه 6 میل بدون نوار) استفاده می شود و چیدمان آن مانند پارتیشن

  تک جداره 6 میل به خواست مشتری ، قابلیت سمپلاست کردن شیشه و تنوع رنگ را نام برد .

قیمت هر متر مربع پارتیشن تک جداره 6 میل ام دی اف 16 میل 120 هزار تومان بوده در صورتیکه همینپارتیشن  با ملامینه یعنی  ورقی که جنس چوبی آن معروف است ، از جنس لترون باشد ونئوپانی که روکش شده از همان روکشی که برای ام دی اف استفاده می شود برای نئوپان 16 میل استفاده شود ،در این صورت قیمت ورق نئوپان 16 میل ، لترون 16 میل یا ملامینه 16 میل  نسبت به ورق کامل ام دی اف کمتربوده و لذا قیمت پارتیشن لترون هر متر مربع 95 هزار تومان خواهد شد . لترون هم دارای تنوع رنگ می باشد . تنوع رنگ آن با ام دی اف برابری می کند . فرق ام دی اف 16 میل با لترون 16 میل در تراکم مواد اولیه آن هاست .تراکم  مواد اولیه در ام دی اف 16 میل بیشتراست ، پودری تربوده ،تراکم  مواد اولیه در لترون  بیشتراست ،دانه درشت تراست ،یعنی لایه های تشکیل دهنده لترون 16 میل تراکم کمتری نسبت به ام دی اف دارند ،به خاطر همین قیمت آن  یک مقدار نسبت به ام دی اف16 میل کمتر است . به طور کلی پارتیشن  تک جداره ستون آلومینیومی سه مدل می باشد : تک جداره 8 پر 6 میل،8 پر 16 میل ام دی اف،تک جداره 8 پر 16 میل لترون.گاهی اوقات مشتری تقاضای نوع دیگری از کار به نام  تک جداره تمام ام دی اف را دارد که در بخش تمام ام دی اف توضیح داده خواهد شد .

پارتیشندو جداره پروفیل آلومینیوم

اگرپارتیشنتک جداره را در نظر بگیریم و قطر آن را کمی بیشتر کنیم طوریکه 8 سانتی متر شود با یک پروفیل معمولی به نام پروفیل8*2.5 بازاری به صورت دو جداره ولی با پر کننده ام دی اف 6 میل و 16 میل قابلیت اجرا دارد و می شود  پر  کرد . قیمت این نوع  پارتیشنبازاری دو جداره پروفیل آلومینیوم هر متر مربع با ام دی اف 6 میل متری 160 هزار تومان ، باام دی اف 16 میل هر متر مربع 240 هزار تومان، انجام میشود . این نوع پارتیشن  قابلیت نصب پرده هم دارد ، به ازای هر لنگه پرده 70 هزار تومان به قیمت اضافه می شود  درموردپارتیشن دو جداره پروفیل آلومینیوم بازاری که در نمونه های پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم  قابلیت نصب و شکلهای مختلفش قرار داده شده است .

آیتم بعدی پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم اختصاصی است  که دو مدل می باشد ، یا به صورت تک جداره اجرا می شود یا دو جداره .دلیل اختصاصی بودن  این است  که یک سری از پروفیلهای این قالب  تخصصا و انحصارا در دست شرکتهایی است  که خود آن ها  قالب آن را  تهیه کرده اند، از جمله  شرکت فرازین ،  شرکت دیکا ، شرکت پومر و شرکتهای مختلفی که خود آن ها یراق آن را به صورت اختصاصی تهیه کرده اند ، ماهم توانایی اجرای این یراق های اختصاصی را داریم ، با این پروفیل اختصاصی شیشه پارتیشنتک جداره سکوریت می شود ، وقتی شیشه آن سکوریت شود قیمت  بالاتررفته ، پروفیل زیباتر می شود  زیباتر شده ،به صورت مکعب شده ،وادارها به صورت مکعب شده،تنوع رنگ آن به صورت آنادایز و سفیدوکرم می باشد ، در داخل پروفیل الومینیوم قابلیت انداختن ام دی اف و شیشه است ومی توان در هر لنگه درب (دری که روی این پارتیشن نصب می شود ) از تمام ام دی اف یا تمام شیشه با یراق مخصوص استفاده کرد که قیمت پارتیشن تک جداره تمام  شیشه سکوریت پروفیل آلومینیوم اختصاصی هر متر مربع،250 هزار تومان ، پارتیشن دو جداره تمام شیشه سکوریت اختصاصی هر متر مربع 400 هزار تومان که به ازای هر پرده برای هر دهنه 70 هزار تومان اضافه می شود ، یراق درب پارتیشن  ، برایپارتیشن  تک جداره و دو جداره اختصاصی یک میلیون و دویست هزار تومان از جنس ایتالیایی است ، دوعدد لولا و یک قفل و دستگیره یراق درب پارتیشن در آیتم گذشته که فراموش شد هر لنگه درب پارتیشنپروفیل آلومینیوم با قفل و دستگیره 350 هزار تومان ، برای پارتیشن

  های تک جداره و دو جداره کلاف آلومینیوم بازاری استفاده می شود.

پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف

این پارتیشن  به دو صورت قابلیت اجرا دارد ، یکی ساده و دیگری الیت . در نوع ساده نوع پارتیشن،ام دی اف ها و اتصالات آن از بیرون قابل رویت است ، یعنی ام دی اف و اتصالاتش از بیرون قابل دیدن است ، سازه پنهان آن به صورت سیستم الیت اجرا میشود ، به صورت کم و زبانه ،یک زائده نرم و یک زائده مائدگی به صورت کلیک داخل هم شده و قفل میشوند به این پارتیشن  ،پارتیشن سازه غیر نمایان الیت گفته می شود . این پارتیشن دو جداره ، استراکچرهایش تمام ام دی اف با نوار pvc اجرا میشود ، درپوشها به صورت تفکیک شده ، و سهل الوصول از طرفین بر روی باکس اولیه اجرا می شود ،این پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف ، شیشه ها و سایزها بستگی به سفارش ، سفارش دهنده قابلیت تغییر را دارا میباشد.داخل پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف قابلیت نصب پرده کرکره به صورت ولومی را دارا می باشد، پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف درب آن را نیز میتواند از همان جنس ام دی اف باشد . پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف سیستم الیت هر متر مربع ، متراژبالای 20 متر،250 هزار تومان،و متراژ زیر 20 متر،280 هزار تومن،هزینه نصب 10 درصد مبلغ کل.هر لنگه درب پارتیشن  تمام ام دی اف دو جداره الیت یراق مضاف آن 150 هزار تومان.پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف به صورت کلی پارتیشنی است که دو ردیف ام دی اف به موازات هم با فاصله داخلی 8 سانت و فاصله پشت تا پشت 13 سانت اجرا می گردد.از مزایای آن عایق صوت و حرارت می باشد.قابلیت اجرای پرده کرکره در داخل آن نیز از محاسن آن می باشد.

اجزای پارتیشن تک جداره تمام ام دی اف

پارتیشن تک جداره  تمام ام دی اف دارای باکس ام دی افی و جدار ام دی افی می باشد . باکس ام دی افی باکسی است که درآن ام دی اف به صورت مکعب قرار گرفته ، ام دی اف جداره به صورت عمود بر این باکس قرار می گیرد.تا  زیبایی و استحکام به کار دهد .  هر متر مربع این پارتیشن  220 هزار تومان  می باشد . سطح تماس با کف تماما نوار pvc می باشد و در صورت طی  زدن بر روی زمین نم بر روی ام دی اف ، به خاطرpvc بودن لبه های شیار سطح تماس ام دی اف نفوذ ناپذیر می باشد.

پارتیشن دو جداه و تک جداره تمام ام دی اف اختلاف قیمت 30 هزار تومن فقط به خاطر یک جدار بودن و دوجداره بودن کار می باشد.

پروفیل پارتیشن تک جداره آلومینیوم بازارای،پرطرفدارترین و ارزانترین پروفیل ایرانی که در همه جا قابلیت نصب و استفاده را دارد می باشد.

پارتیشن دو جداه نیز،قابلیت نصب سریع و اجرای سریع دارد .پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف نیز بستگی به متراژ، به فرض متراژ50 متر یک هفته پس از عقد قرارداد و نصب را دارا می باشد.

لیست قیمت پارتیشن در بهمن ماه 92

تک جداره 6 میل پروفیل 8 پر آلومینیوم هر متر مربع 70 هزار تومان

پارتیشن تک جداره  16 میل لترون پروفیل 8 پر هر متر مربع 95 هزار تومان

پارتیشن تک جداره 16 میل ام دی اف پروفیل 8 پر هر متر برع 120 هزار تومان

هزینه نصب پارتیشن تک جداره پروفیل آلومینیوم 10 در صد مبلغ کل

هزینه هر لنگه درب پارتیشن تک جداره پروفیل 8 برگ با قفل ویراق و دستگیره 350 هزار تومان

پارتیشن دو جداره کلاف آلومینیوم با پر کننده ام دی اف 6 میل هر متر مربع 150 هزار تومان

پارتیشن دو جداره پروفیل آلومینیوم معمولی با پر کننده ام دی اف 16 میل هر متر مربع 250 هزار تومان

پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف الیت هر متر مربع بالای 20 متر250 هزار تومان

پارتیشن دو جداره تمام ام دی اف الیت هر متر مربع زیر 20 متر280 هزار تومان

هزینه اضاف قیمت هر لنگه درب با قفل و یراق و دستگیره هر یک لنگه 150هزار تومانپارتیشن تک جداره کلاف الومینیوم اختصاصی هر متر مربع 250 هزار تومان

هزینه یراق هر لنگه در پارتیشناختصاصی یک میلیون و دویست هزار تومان

کابینت هر متر مربع 600 هزار تومان

درب اچ دی اف هر لنگه 90 هزار تومان

درب الومینیوم هر لنگه 350 هزار تومان

سقف کاذب 60*60کناف هر متر مربع 40 هزار تومان

 

http://takpartition.net/mofid.html

  اخبار

  • پارتیشن
  • سقف کاذب
  • محصولات جدید

  پارتیشن

  نصب پارتيشن تكجداره فرم الومينيوم شش ميل

  نصب پارتيشن تكجداره فرم الومينيوم شش ميل با شيشه…

  پارتيشن تكجداره شش ميل

  پارتيشن تكجداره شش ميل ٣ مرحله مهم در اجراي…
  پارتیشن

  نصب پارتيشن تكجداره شش ميل سينما افريقا تهران

  نصب پارتيشن تكجداره شش ميل سينما افريقا تهران و…
  Default Image

  پارتيشن دوجداره الومينيوم ساده

  پارتيشن جداكننده كه از فرم الومينيوم ساده بازاري…
  پارتیشن

  تكميل پارتيشن دوجداره ام دي اف

  تكميل پارتيشن دوجداره ام دي اف در سوله با سقف…
  پارتیشن

  طراحي واجراي پارتيشن دوجداره در سوله شهرك صنعتي گلگون تهران

  طراحي واجراي پارتيشن دوجداره در سوله شهرك صنعتي…
  پارتيشن شش ميل متشكل از فرم الومينيوم سفيد

  پارتيشن شش ميل متشكل از فرم الومينيوم سفيد

  ديوارجداكننده يا پارتيشن شش ميل متشكل از فرم…
  پارتيشن پزشكان پارتيشن دندانپزشكي

  پارتيشن پزشكان پارتيشن دندانپزشكي

  پارتيشن پزشكان پارتيشن دندانپزشكي پارتيشن بين…
  پاراوان هندي چيست ؟

  پاراوان هندي چيست ؟

  پاراوان هندي چيست ؟ پاراوان تمام ليزر شده…

  سقف کاذب کناف

  پارتیشن

  سقف كاذب تايل الومينيومي

  سقف كاذب تايل الومينيومي پانچ نامنظم و سقف كاذب…
  Default Image

  لیست قیمت پارتیشن

  قیمت پارتیشن تک جداره ۶میل(مترمربع) تومان70,000…
  پارتیشن

  پارتیشن ، پارتیشن اداری

  امروزه بهینه سازی فضاها در معماری اهمیت زیادی…

  طراحی سئو ، بازاریابی اینترنت ، شرکت تجارت الکترونیک پویا سامانه ونک www.pouyaweb.net